ANNONS

E-handlaren öppnar ny flaggskeppsbutik: "Bästa tänkbara läge"

John Ekström
"En ännu bättre upplevelse".

John Henric, det svenska herrmodemärket, kommer att öppna en ny flaggskeppsbutik vid Stureplan i Stockholm i juni 2025. Den nya butiken, som ligger på hörnet av Sturegatan och Humlegårdsgatan, ersätter den befintliga butiken i Sturegallerian.

Vi ser fram emot att flytta in i vår nya, fina lokal, säger John Ekström, vd och grundare för John Henric, och fortsätter:

ANNONS

Här får vi bästa tänkbara läge på Stureplan. Vi ser verkligen fram emot att välkomna våra kunder till en ännu bättre butik och upplevelse.

Den nya butiken kommer att erbjuda ett urval av John Henrics kollektioner, inklusive kläder, skor och accessoarer.

Företaget har haft en stark tillväxt de senaste åren och har nu 11 butiker i Sverige och 3 butiker i Norge. Den nya butiken på Stureplan blir 100 kvadratmeter stor.

LÄS ÄVEN: John Henric håller stilen – växer lönsamt: Succé i Tyskland och Holland

ANNONS
Julius Gunnilstam
julius@ehandel.se

Early Birdie - spara 20%

BILJETTLANSERING – Ehandelsgolfen 2025

Utmana kollegorna på golfbanan. Nu till rabatterat pris!